Для підгортання різного роду культур фермери використовують різноманітні підгортачі. Підгортачі можна розділити на 3 види:
Відповідно, оскільки всі три типи підгортачів мають різну будову, то і їхній механізм регулювання значно відрізняється один від одного.
Підгортачі типу «стріла» виготовлені таким чином, щоб забезпечити нагортання грунтового шару на два рядки з одного боку при проході між ними. За наступний прохід відбувається нагортання на рядок з іншого боку та на наступний рядок з одного боку.
Для забезпечення потрібного об'єму нагорнутого грунту на рядок треба:
Зрозуміло, що для ідеального розташування стріли, в процесі роботи потрібно налаштовувати кожен з перелічених пунктів окремо і по черзі до поки не буде отриманий необхідний результат.
Підгортач дисковий «Ø340 нерегульований» представляє собою два диски, розташовані на стійці один відносно одного під кутом 15° ÷ 20° з більшим розміром між ними зверху, та дещо нахиленими вперед. Так, як і в попередньому варіанті цей підгортач забезпечує нагортання на 2 рядки з одного боку за один прохід, а з іншого боку за наступний прохід. Налаштування даного підгортача аналогічне попередньому, та проводиться під час виконання роботи, виходячи з потрібного об'єму грунту, що нагортається.
Негативним моментом в регулюванні даного виробу є те, що цей підгортач має свою стандартну робочу ширину міжряддя і регулювання можливо виконати лише в невеликому діапазоні за рахунок заглиблення підгортача чи його підйому. Це зумовлено тим, що диски розташовані дзеркально один відносно одного та мають фіксовану відстань між собою.
Підгортачі дискові регульовані «Ø340; Ø360; Ø390; Ø450» працюють зовсім по іншому, відносно попередніх. Принцип роботи полягає в нагортанні грунту на рядок з обох боків за один прохід. Ще одним важливим елементом є наявність проміжної поперечної зчіпки, на якій з одного боку кріпляться підгортачі, а з іншого спеціальна зчіпка яка з'єднує цю конструкцію з мотоблоком.
Попереднє регулювання даного типу загортачів необхідно виконувати в такій послідовності:
Всі наступні налаштування потрібно проводити в процесі роботи, а саме:
Регулювання по глибині розташування дисків можливо виконати як за допомогою стійки, так і за допомогою цапфи підгортача. Корегування об'єму грунту ,що нагортається можливо забезпечити за допомогою комплексу всіх вищезгаданих маніпуляцій.
В принципі, при наявності поперечної проміжної зчіпки можливо використовувати і підгортачі типу «стріла», і підгортачі дискові «Ø340 нерегульовані» в парі.
Важливо розуміти наступне: кожен хто виконує підгортання своїх насаджень, налаштовує свою техніку під себе, під свої умови грунту, свої розміри міжряддя та виконує певну кількість підгортань за період росту цих насаджень. Тому для правильного регулювання підгортачів у процесі роботи необхідно забезпечити плавний хід техніки на відповідній швидкості та абсолютно симетричне розташування загортачів відносно тягового агрегата.